O škole Rozvrh hodín Školský klub detí Materská škola Školská jedáleň Jedálny lístok Rodičovský servis

Konzultačné hodiny

Piatok 26. 4. 2024

Novinky

• Minulý týždeň naši Dinovia navštívili Mestskú knižnicu v Snine. Vieme, že MAREC je mesiacom kníh, ale nám sa to kvôli chorobe nepodarilo uskutočniť, tak až teraz. No musíme priznať, že aj keď neskôr, ale oplatilo sa merať cestu až do Sniny. Deti si cestu aj priestory knižnice užili. Dozvedeli sa, že každý, kto do knižnice príde, musí mať preukaz, teta knihovníčka im ukázala, kde knihy bývajú, potom si v knihách listovali, prezerali si ilustrácie a vymaľovali svoj obrázok. Čas nám tam rýchlo ubehol, čakal nás obed v škôlke, ale sľúbili sme tetám, že určite to nebola naša posledná návšteva❤

• V piatok 19. apríla 2024 sa na našej škole konal slávnostný zápis do 1. ročníka. Budúci prváci, sprevádzaní rodičmi, sa s úsmevmi na tvárach tešili na tento dôležitý krok do sveta vzdelávania. Po slávnostnom otvorení privítala pani riaditeľka všetkých prítomných. Následne na 17 budúcich prvákov čakalo niekoľko zábavných úloh, ktoré mali preveriť, či sú pripravení na vstup do školy. Zápis do 1. ročníka prebehol v príjemnej a priateľskej atmosfére. Deti si okrem novej skúsenosti odniesli aj malý darček. Sme presvedčení, že sa u nás budú cítiť dobre a už teraz sa na nich tešíme.

• Dňa 16.4.2024 k nám do MŠ Udavské zavítali pracovníci správy NP Poloniny v Stakčíne, ktorí našim deťom hravou formou porozprávali, aký význam má pre nás životné prostredie. Prezreli si odtlačky stôp živočíchov, prírodniny ako je koža z hada, parohy a podobne. Pre deti boli pripravené lesné hádanky, počúvali a rozlišovali hlasy lesa. V závere na nich čakalo veľké prekvapenie - navštívil nás maskot VLK. Každé dieťa odchádzalo domov s malým suvenírom - pohľadnicou z Polonín. Bol to naozaj vydarený deň, preto nám ostáva len dúfať, že náš domov, našu Zem si budeme vážiť a ochraňovať aj naďalej.